Категорії

Балони

на сторінку
Показані 1 - 24 із 38 пунктів
Показані 1 - 24 із 38 пунктів

Балони для дайвінгу: якими вони бувають?

Для того, щоб вибрати хороший балон для дайвінгу для занурення на глибину, вам слід звернути увагу на наступні чинники: доречні габарити балона, відповідний для занурення запас повітря, зручність використання під водою, вага балона на суші, а також якомога довший термін служби і безпеку при використанні. Для багатьох також має значення і ціна балона. Щоб зробити правильний вибір балона, необхідно орієнтуватися на всі зазначені вище моменти і робити свій остаточний вибір. Радимо вам не економити на покупці балона, адже це один з основних і дуже важливих елементів всього спорядження підводника.

 

Зазвичай все балони відомих і перевірених роками фірм-виробників, робляться з розрахунком на те, що будуть в експлуатації близько 10 -30 років, при цьому вони будуть справно працювати, не виходячи з ладу. Говорячи про вартість балонів, то більш дешевими є балони вітчизняних виробників, а більш дорогими - італійські, німецькі, американські. Вибирайте той балон, який ви хотіли б придбати за всіма критеріями, наведеними вище, а вже потім дивіться на ціни. Краще взяти дорожчий балон і бути впевненим в його якості, адже, як ми знаємо «скупий платить двічі».

У нашому інтернет-магазині ви можете побачити і купити балони на будь-який смак і колір. Ми пропонуємо всім клієнтам повноцінну консультацію, а також допомогу у виборі оптимального варіанту балона у нас. Ви можете прицінитися, проконсультуватися і зробити у нас вашу покупку. Вона обов'язково буде вдалою!

Перший Акваланг Aqualang це балони з ременями кріплення з приєднаним регулятором дихання, пальму першості віддають капітану Жак-Ів Кусто і Еміль Ганьян. Працюючи в складних умовах окупованій німцями Франції, в 1943 році вони винайшли перший безпечний і ефективний апарат для дихання під водою, названий аквалангом, який в подальшому Кусто успішно використовував для занурення на глибину до 60 метрів без будь-яких шкідливих наслідків.
І сьогодні балони іноді називають аквалангом.

Балон для дайвінгу

З розвитком нових технологій все більше число дайверів вирушає досліджувати недоступні раніше підводні простори . Технічний дайвінг і складні занурення в печери вимагають не тільки відмінної підготовленості водолаза, а й відповідної екіпіровки для підводного плавання, яка дасть можливість дихати на глибині. Повітря закачують в спеціальний балон, який кріпиться до компенсатора.

 

 

Існує кілька характеристик, важливих при виборі цього спорядження в Києві. Вони в обов'язковому порядку продруковані на стінці балона. Так як це обладнання забезпечує життєдіяльність під водою, йому потрібна регулярна перевірка. Можно купити балон, що відповідає міжнародним стандартам в Україні .

У «Батискаф» ціни на балон низькі, що і можна перевірити в інтернеті.

 

 

Як влаштований балон:

 • Циліндр балона для дайвінгу роблять зі сталі або алюмінію. Бувають карбонові моделі, ціна яких висока. Ці моделі мають високу « + » плавучість. Їх можна купити в Києві. В силу своєї специфіки зустрічаються вони не часто. Алюминієвий балон зручний тим, що має нейтральну плавучість, якщо він цілком заповнений, і позитивну, якщо повітря в ньому мало. Тому працює в якомусь роді як компенсатор. Такі балони з успіхом застосовують в дайвінгу технічному.  У них вага більше, тому що у них товста стінка. Сталеві моделі не беруть з собою у великій кількості під час підводного плавання,тому що ці балони важкі.     
 • Циліндр і регулятор об'єднує вентиль . Вінзабезпечує збереження повітря в балоні .     
 • Професійні вентилі в Києві можна купити в формі Y -типу . Він дозволяє підключити два регулятора, що забезпечує додаткову страховку під час роботи на великій глибині або всередині печер.     
 • Між вентилем і регулятором знаходиться кільце ущільнювача.     
 • За місткості в Києві балон можна купити від трьох до двадцяти літрів для дайвінгу. Ціни на них різняться.     
 • За робочим тиском 200 300 атмосфер.     
 • За діаметром балони 141, 171, 204 мм є у нас в інтернет магазині.     
 • За типом вентиля балон може мати роз'єм Yoke або Din . У моделях Yoke легко поміняти на Din, викрутивши шестигранником гайку.     

Такі професійні роз'єми для дайвінгу є в «Батискаф» в Києві.

 

 

 

Балони розрізняються за призначенням:

 • Для дайвінгу любительського в Києві краще купити три види: основний, від 10 до 18 літрів; резервний, з малим розміром; аварійний від 0,4 до 1 літра.     
 • Під час технічногодайвінгу застосовують різні професійні суміші, вміщені в окремі балони: 1- з сумішшю для занурення , 2- з донної сумішшю для застосування на глибині з домішкою He , 3 баллон- з газом для декомпрессіі- О2 або збагачений О2 коктейль .     
 • При зануреннях на апараті замкнутого циклу слід купити балони 1-3 літри.     

 

 

Час перебування під водою обумовлено ємністю балона, яка складається з його робочого тиску і обсягу. Перемноживши ці цифри, отримуємо кількість літрів газу для дайвінгу. Також на тривалість плавання впливає кількість споживаного дайвером повітря, інтенсивність його обмінних процесів, психічний стан і навантаження. Всі ці фактори прискорюють або уповільнюють інтенсивність дихання. Потрібно врахувати, що тиск збільшується кожні 10 метрів на 1 атмосферу, відповідно до цього збільшується і споживання повітря. Важливо робити розрахунки для моря перед кожним зануренням. Для підводного плавання в Україні рекомендують резервувати повітря в балоні. Це означає, що необхідно розраховувати запас газу на можливі непередбачені ситуації. Якщо розглядати резервування для дайвінгу любительського, який не передбачає глибоких і технічно складних пірнань, то слід залишати в запасі близько 25 процентів повітря. Для дайвінгу технічного, коли досліджуються підводні об'єкти, рекомендується залишати одну третю частину. Якщо умови занурення вкрай небезпечні і складні професійні дайвери резервують до половини обсягу.

Балон для дайвінгу маркується на місці виготовлення. На нього наносять дату випуску, матеріал, вагу, місткість, робочий тиск, серійний номер.

 

 

Перш ніж в Україні купити балони, їх слідперевіряти. 

Обладнання в Києві повинно щорічно перевірятися і складатися з двох пунктів :

 • Гідростатичний тест     
 • Перевірка внутрішньої поверхні     

У стальних балонів роблять перевірку раз в п'ятьроків, у алюмінієвих мінімум один раз в сезон.

Заправку балонів в Україні слід робити тільки в спеціально обладнаних сервісних центрах для дайвінгу, що мають ліцензію. Як правило, такі послуги надають великі професійні магазини підводної екіпіровки.

В залежності від вміщеної повітряної суміші, всі балони для підводного плавання в Україні маркуються різними кольорами (вгорі балону) або спеціальним ярликом. Наприклад, О2 маркується білою фарбою, горловина коричнева, Найтрокс і повітря замальовуються чергуючими чорною і білою фарбою по ¼, а гелиокс також, тільки білий колір чергується з коричневим. У балона з трімікс чергуються чорний, білий і коричневий кольори. Умовні позначення можна знайти в інтернеті.

 

 

Як правильно експлуатувати балон для дайвінгу:

 • Переносити його слід тільки за спеціальну ручку, не можна піднімати за вентиль     
 • Якщо ви берете балон для підводного плавання на прокат, перевірте обов'язково стан ущільнювачогокільця, стикування балона з вентилем і наскільки легко він відкривається, клеймо на балоні. Оцініть зовнішній вигляд.     
 • Не можна, щоб всередину потрапляла вода, вона викликає корозію металу     
 • Зберігати балон рекомендується вертикально     
 • Слід регулярно проходити перевірки, встановлені виробником     
 • Не рекомендується зберігати балон для дайвінгу порожнім і не закритим, тому що повітря, що містить пари води буде циркулювати всередині     
 • Пам'ятайте, що сталеві моделі для підводного плавання більше схильні до іржі, а алюмінієві - вм'ятин через м'якість металу.     
 • Перш ніж купити балон на вторинному ринку, уважно перевірте його. Краще, якщо це зроблять професійні майстри.     
 • Спеціальний гумовий черевик, щоб виключити його удари об землю, можна купити в Києві. Він допомагає тримати балон вертикально.     

 

 

Для підводного плавання в Україні часто використовують певні комбінації різних балонів, в залежності від завдань і складності занурення. Для забезпечення дихання потрібно купити мінімальний набір- це один балон і регулятор. Ця система проста і ціна її невелика. Однак, для плавання під кригою, або коли ви досліджуєте підводні печери, її використовувати небезпечно через відсутність страхувального балона. Для безпеки професійні дайвери беруть резервні одиниці. Тобто великий + малий балони. Для зберігання газів, які використовуються на різних стадіях занурення в технічному дайвінгу, використовуються окремі підводні балони. Є конфігурація незалежна спарка, що складається з двох балонів з регуляторами.

 

 

Користуючись такою системою, потрібно орієнтуватися на підводний комп'ютер і своєчасно регулятор міняти. Ціна такої системи в Києві досить висока і обслуговування дорожче. Перегляньте варіанти балонів для дайвінгу у нас в інтернет магазині. Кращі моделі в Україні, тільки перевірені надійні виробники.